HOMOJEN VİNİL PVC

HOMOJEN PVC ZEMİN KAPLAMA NEDİR?
Homojen malzemeler tek katmanlıdır. Baştan sona yapısı aynıdır. Homojen malzemelerin kalınlığı genel olarak 2.00 mm dir.Aşınmazlık kürüne göre homojen malzemeleri sınıflandıracak olursak:
  • Grup T: Ömrü boyunca cila gerektirmez. Aşınmazlık kürü malzemenin hem içeriğinde hem de yüzeyinde vardır.
  • Grup P: Malzemeni        
    n yalnızca yüzeyinde aşınmazlık kürü vardır. Bu kür kullanıma göre belki 3 ay belki de 1 yıl sonra cila gerektirir.
  • Grup M: Malzemenin ne yüzeyinde ne de içeriğinde aşınmazlık kürü vardır. Malzeme zemine uygulanır uygulanmaz, cila atılması gerekir.
Homojen malzemelerin kullanım alanları genelikle: hastane, okul, kamu binası, üretim alanları gibi mekanlardır.
Özellikle son yıllarda, geçmiş yıllarda yapılan heterojen malzemelere nazaran homojen malzemeler özellikle kamu projelerinde tercih edilmeye başlandı.
Bu alanlarda özellikle Grup T pvc zemin kaplama malzemeleri tercih ediliyor. Çünkü malzemeler ömrü boyunca cila gerektirmiyor. Hoş, piyasa da Grup T olmasına rağmen 3 ay sonra cila gerektiren malzemelerde var.Bu konuda seçim yaparken, bu konuda firmalardan garanti talep etmeyi unutmayın.Çünkü 3-5 ay sonra yaşanabilecek bir problemde o alanın kapatılıp, tadilata girmesi gerekir ki bu alanın hastanenin yoğun bakım ve acil müdahale gerektiren alanları olduğunu düşünürsek, servislerin kapatılması mümkün olmuyor. Zaman içerisinde malzemenin sökülüp yeniden yapılması maliyeti doğabiliyor.
Kamu projelerinde tercih edilen ve şartnamede yer alan poz numarası ise;
25.116/A10
Pozun açılımı: 2.00 mm kalınlıkta, homojen, ömrü boyunca cila gerektirmeyen, anti bakteriyel ve anti alerjik malzemedir.
DEVAMINI OKU ...
NETAFLOOR Ürünlerimiz Ve Hizmetlerimiz Hakkında Detaylı Bilgi Almak İçin Bize Ulaşın!